CENTRUM CHODOV

Centrum Chodov je jedno z největších a nejvýznamnějších obchodně společenských center nejen v Praze, ale i v celé České republice.
Centrum Chodov, které vyrostlo v těsné blízkosti stanice metra Chodov na Praze 11, přivítalo první zákazníky ve středu 9. listopadu 2005.
Výstavba I. etapy trvala od května 2004, tedy 19 měsíců, a představuje investici 4 miliardy korun.

Centrum Chodov Při realizaci Centra Chodov spojily své síly dvě významné společnosti. Investorem projektu je společnost Rodamco Europe, jedna z největších a nejúspěšnějších firem na evropském trhu komerčních nemovitostí. Developerem je společnost AM Development, která má rozsáhlé zkušenosti z obdobných projektů polyfunkčních center v Holandsku, Francii, Belgii, Německu, Španělsku, Portugalsku, Velké Británii a České republice.

Obchodní Centrum Chodov je koncipováno jako nový obchodně společenský komplex s širokou nabídkou obchodů a služeb, která po stránce svého rozsahu i komplexnosti nemá v České republice obdoby. V první etapě, která zahájila provoz, čeká na návštěvníky 55 tisíc metrů čtverečních s obchody, kavárnami a restauracemi, sportovním centrem i dětským koutkem a dalšími místy pro zábavu a trávení volného času. Nezbytnou součástí Centra Chodov jsou i služby denní potřeby, jakými jsou například opravny obuvi nebo rychločistírny. Moderní čtyřpodlažní areál nyní nabídne také 2600 parkovacích míst.

Mezi největší nájemce Centra patří Hypermarket Albert, který v podlaži -1, otevřel svůj hypermarket s 13 tisíci metry čtverečními, dále pak módní značky Zara, Marks&Spencer, H&M nebo C&A, prodejna elektro Datart, parfumerie Sephora či Hervis sport a Baťa.
Obecné podmínky objednání prací a nákupu zboží ke stažení zde.
.
Cílem společnosti Unibail-Rodamco je vytvářet hodnotu, poskytnout zákazníkům ty nejlepší podmínky k nákupům, zajistit prvotřídní prostředí a optimální složení nájemců. Pro Unibail-Rodamco nejsou nákupní centra jen budovy – jde tu také o ty, kdo centra řídí, kdo v nich pracuje a nakupuje. Každé nákupní centrum je specificky upraveno podle místních potřeb, neustále se klade důraz na inovace a další rozvoj. Nákupní centrum je chápáno jako prostředí, kde lidé nakupují, ale také pracují, odpočívají, scházejí se a tráví zde svůj volný čas. A právě díky tomuto přístupu mají projekty Unibail-Rodamco takový úspěch u svých zákazníků. Největším cílem a přáním je, aby se do nich zákazníci stále znovu rádi vraceli.

Velkou část investičního portfolia Unibail-Rodamco tvoří regionální nákupní centra a obchody v nejatraktivnějších lokalitách evropských měst. Mezi největší patří např.: Les Quatre Temps v Paříži, La Part-Dieu v Lyonu, La Vaguada v Madridu, Donauzentrum ve Vídni nebo Centrum Chodov v Praze.

 

O SPOLEČNOSTI UNIBAIL-RODAMCO

Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Společnost působí ve 12 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 30. červnu 2013 byla oceněna na 30,5 miliard euro. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv – jejím cílem je pokrýt celý hodnotový řetězec nemovitosti. Unibail-Rodamco zaměstnává 1 500 profesionálů, kteří svoje zkušenosti zúročují ve vysoce specializovaných segmentech trhu, jimiž jsou například velká nákupní centra v evropských metropolích a rozsáhlé kongresové, výstavní a kancelářské prostory v oblasti Paříže. Skupina se odlišuje od konkurence zejména svým důrazem na co nejkvalitnější architektonické, urbanistické a ekologické zpracování svých projektů. Její vizí, založené na dlouhodobosti a trvalé udržitelnosti, je development či redevelopment jedinečných míst, kde lidé mohou nakupovat, pracovat a odpočívat. Skupina věnuje velkou pozornost ekologické, ekonomické a sociální trvalé udržitelnosti, což jí zajistilo místo v indexech DJSI (celosvětový a evropský), FTSE4Good a STOXX Global ESGL Leaders. Skupina je také v indexech CAC40, AEX a EuroStoxx 50 a drží rating A od ratingových agentur Standard & Poor's a Fitch.

Další informace najdete na internetové adrese www.unibail-rodamco.com.